Достапни линкови

Редици за Ајфон 5 во Азија


Во Австралија и Јапонија, како што се јавува, се чека во долги колони пред продавниците на Ејпл за да се купи новата верзијата на Ајфонот.
Продажбата на Ајфон 5, исто така, денеска започнува и во САД, Велика Британија, Канада, Франција и Германија.
Една недела подоцна продажбата ке започне во уште 22 земји.
Се очекува до крајот на месецов да бидат продадени 10 милиони телефони.
XS
SM
MD
LG