Достапни линкови

Соборен сиријски воен хеликоптер


Сиријската државна телевизија јави денеска дека воен хеликоптер се урнал во градот Дума, источно од Дамаск. Не се наведени причните за уривањето, но сиријски активисти наведуваат дека хеликоптерот бил соборен од бунтовниците кои се борат против режимот на Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG