Достапни линкови

Панета ја завршува посетата на Кина


Engineering Academy of Armored Forces in Beijing, 19Sep2012
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета денеска ја завршува три-дневната посета на Кина и ќе замине за Нов Зеланд. Со кинеските претставници, Панета, меѓу другото, разговараше и за компјутерскиот криминал, одобено за хакерските напади врз американската влада и американските компании. Денеска Панета ја посетаи кинеската поморска база и дваљ воени брода.
XS
SM
MD
LG