Достапни линкови

Русија ќе ја задржи воената база во Киргистан


Путин - Азамбаев, Бишкек, 20.09.2012
Рускиот претседател Владимир Путин денеска во близина на Бишкек разговара со претседателот на Киргистан, Алмазбек Атамбаев за условите за користење на руската воена база во таа земја, како и за билатерелни енергетски проекти. Путин изјавил дека времињата се менуваат, но оти односите меѓу двата народа и натаму се одлични. Двајцата претседатели ќе потпишат повеќе договори за соработка.
XS
SM
MD
LG