Достапни линкови

Груевски се сретна со Ховит


Известувачот на Европскиот парламент за Македонија Ричард Ховит
Премиерот Никола Груевски вчера се сретна со известувачот на Европскиот парламент за Македонија Ричард Ховит. Владината прес служба соопшти дека на тие разговарале за реформите во земјава и нејзината евроинтеграција. Во соопштението е наведено дека разговарале и за прашањето за спорот за името, за актулените случувања на домашната политичка сцена и влаидната коалиција.
XS
SM
MD
LG