Достапни линкови

Хилари Клинтон нема да го посети Косово


Американскикот државен секретар, Хилари Клинтон.
Американскикот државен секретар, Хилари Клинтон, на четврти октомври нема да допатува во Косово, како што претходно објавија косовските медиуми.
Косовската телевизија (РТК) објави дека Клинтон не доаѓа во Косово поради тоа што САД се на прагот на претседателски избори.
Деновиве беше објавен веста дека Хилари Клинтон ќе допатува во Приштина заради учество на Меѓународната конференција посветена на улогата на жената, која ја организира претседателката Атифете Јахјага.
Од кабинетот на Јахјага изјавиле дека Клинтон не го потврдила своето учество, додека голем број моќни жени од различни земји го направиле тоа.
XS
SM
MD
LG