Достапни линкови

Обама во Белата куќа ќе се сретне со Аунг Сан Су Чи


Лидерката на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Чи.
Американските власти соопштија дека претседателот Барак Обама денеска во Белата куќа приватно ќе се сретне со лидерката на опозицијата во Мјанмар Аунг Сан Су Чи. Тоа ќе биде прва средба на Обама со Су Чи која поминал 15 години во домашен притвор во Бурма за спротивставување на воената хунта во земјата. Су Чи е во повеќедневна посета на САД.
XS
SM
MD
LG