Достапни линкови

Лажна заканата за поставена бомба на софискиот аеродром


Бугарската полиција по завршената проверка на аеродромот во Софија, не пронајде никаква експлозивна направа, јави БТА.
Полицијата го блокираше реонот околу аеродромот по добиената телефонска закана околу 13:30 часот по локално време, за поставена бомба во објектот.
По добиената закана тимови на единицата за антитерозиам на бугарската полиција извршија проверка на аеродормот.
XS
SM
MD
LG