Достапни линкови

Победа на Реал Мадрид во ЛШ


Шпанскиот фудбалски првак Реал Мадрид победи дома во првиот меч од Лигата на шампионите против англискиот првак Манчестер Сити. И покрај двете водства на Манчестер, со голот на Роналдо во последната минута Реал Мадрид победи со 3 спрема два. Во другите натпревари Пари Сен Жермен го победи Динамо од Киев со 4 спрема 1, Малга извојува победа над Зенит Петерсбург со 3 спрема 0. Порто на гости го победи Динамо Загреб со 2 спрема 0, а Арсенал извојува победа над Монпеље со 2 спрема 1. Милан и Андерлехт играа нерешено.
XS
SM
MD
LG