Достапни линкови

САД ги повикаа муслиманските земји да ги заштитат Американците


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека муслиманските држави мора да им пружат заштита на Американците кои се надвор од земјата. Изјавата на Обама доаѓа по серијата напади на американски дипломатски преставништва, како и убиството на американскиот амбасадор во Либија и тројца Американци кои загинаа во напад на американски конзултат во Бенгази на 11 септември. Американските власти сметаат дека причината за насилството е анти-исламското видео кое се појави на интернет.
XS
SM
MD
LG