Достапни линкови

Брахими-кризата во Сирија се влошува


Претставникот на Арапската лига и на ОН Лахдар Брахими
Претставникот на Арапската лига и на ОН Лахдар Брахими изјави дека кризата во Сирија се влошува и преставува закана за стабилноста на целиот регион. Тој уште еднаш ги повика сите страни во конфликтот да работат заедно за решавање на кризата.
XS
SM
MD
LG