Достапни линкови

Обама одговори на забелешките на Ромни


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама одговори на тајно снимените забелешки на неговиот ривал од републиканската партија Мит Ромни. Во мај Ромни на богатите поддржувачи им порача дека 47 насто од луѓето ќе гласаат за Обама без разлика на се. За Ромни тие луѓе се жртви и додаде дека не е негова работа да се грижи за нив. Обама изјави дека секој што сака да биде Претседател треба да работи за сите, а не само за оделни луѓе.
XS
SM
MD
LG