Достапни линкови

Панета оствари средба со идниот кинески лидер


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета
Американскиот секретар за одбрана Леон Панета оствари средба со кинескиот потпретседател и нареден лидер на земјата Кси Џинпинг. Средбата во Пекинг беше дел од патувањето на Панета низ азискиот пацифик поради кампањата за зголемување на фокусот на американската војска во регионот.
Панета повтори дека новиот фокус врз Азија не е насочен кон Кина.
XS
SM
MD
LG