Достапни линкови

Турција- убиени 7 војници при напад врз армиски конвој


Најмалку седум турски војници загинале, а 56 се ранети, при денешниот напад од страна на курдски бунтовници врз конвој армиски возила во источниот дел на Турција, соопштија турските безбедносни сили.
Инцидентот се случил кога воениот конвој, кој патувал меѓу окрузите Бинѓол и Муш, бил изложен на ракетен напад од припадниците на Курдската работничка партија.
XS
SM
MD
LG