Достапни линкови

Закани за бомба на аеродромот во Њујорк


Автобускиот терминал на аеродромот ЏФК во Њујорк, САД
Два авиони беа претресувани по слетувањето на аеродромот ЏФК во Њујорк откако добиле закани за бомба. Официјални лица изјавија дека не биле пронајдени експлозиви во авионите кои биле преместени на изолиран простор за да се пребаруваат. Сите патници во авионите биле испрашани,по што Администрацијата за безбедност во сообраќајот потврдила дека нема причина за загриженост.
XS
SM
MD
LG