Достапни линкови

Времето променливо облачно со дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, a локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.
Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 20 до 27 степени.
XS
SM
MD
LG