Достапни линкови

АМАН-политичарите да не ги инструментализираат граѓаните


Протести против поскапувањето на струјата, парното и горивата во Битола. .
Движењето АМАН и утре продолжува со протестите против константното зголемување на цените на горивата, струјата, парното. Од АМАН велат дека тоа ќе го прават се додека не се исполнат општопознатите барања на граѓаните.
Од граѓанската иницијатива ги предупредуваат формалните политички структури и од власта и од опозицијата да престанат со обидите да ги инструментализираат граѓаните, а наместо тоа, ги упатуваат да се фатат за работа и да ја подобрат живеачката на луѓето.
XS
SM
MD
LG