Достапни линкови

Нов анти-ракетен систем во Јапонија


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета изјави дека претставници на САД и на Јапонија постигнале согласност за инсталирање втор анти-ракетен систем во Јапонија. Точната локација сеуште не била утврдена. Како што е соопштено, овој систем бил наменет за заштита на регионот од заканите од Северна Кореја и не бил насочен против Кина.
XS
SM
MD
LG