Достапни линкови

Насилни протести во Кабул


Денешните протести во Кабул против контоверзниот филм во кој се измејува пророкот Мухамед, прераснале во нереди, кога демонстрантите почнале да фрлаат камења, да палат гуми и да извикуваат анти-американски слогани. За денеска се најавени протести и во Бејрут, а либанскиот министер за надворешни работи Аднан Мансур побара итен состанок на Арапската Лига на кој би се расправало за филмот.
XS
SM
MD
LG