Достапни линкови

7-мина загинати при експлозија на автомобил бомба во Багдад


Најмалку 7 лица загинале, а 14 биле повредени при експлозија на автомобил бомба во Багдад, во близина на Зелената зона. Двајца од убиените биле ирачки војници, а останатите цивили. Според агенциски извештаи, по експлозијата имало и престрелки.
XS
SM
MD
LG