Достапни линкови

Филе во посета на Македонија


Денеска се одржува третиот состанок на Пристапниот дијалог на високо ниво. По тој повод на еврокомесарот за проширување на Европската унија Штефан Филе ќе пристигне во официјална посета на Македонија и ќе се сретне со вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи како и со премиерот Никола Груевски. Филе ќе има свое обраќање и пред Националниот совет за евроинтеграции.
XS
SM
MD
LG