Достапни линкови

Двајца загинати во Ирак


Двајца загинаа а десетици се повредени во експлозија на автомобил бомба во југот на Ирак. Експлозивната направа била закачена на автомобил паркиран во близина на џамија во градот ал Хазма на 100 километри од Багдад. Експлозијата одекнала додека во џамијата се собирале луѓе на погреб.
XS
SM
MD
LG