Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално има услови за повремени врнежи од дожд а во југоистокот на земјава можна е и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 17 до 27 степени целзиусови. Во скопје и околината слично време со температура до 25 степени.
XS
SM
MD
LG