Достапни линкови

Временска прогноза- облачно и дождливо


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од северен правец. Во источните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.
Температурата ќе се движи од 16 до 24 степени. Во Скопје, температурата ќе достигне 23 степени.
XS
SM
MD
LG