Достапни линкови

Брахими се сретна со Асад


Сиријската државна телевизија јави дека меѓународниот медијатор Лахдар Брахими се сретнал со сиријскиот претседател Башар ал Асад денеска. Станува збор за прва средба меѓу претседателот и медијаторот, откако Брахими ја превзема функцијата од неговиот претходник Кофи Анан пред две недели. На средбата се разговарало за ставање крај на 18 месечниот конфликт во Сирија.
XS
SM
MD
LG