Достапни линкови

Папата Бенедикт на средба со државниот врв во Либан


Папата Бенедикт денеска ја продолжува посетата на Либан, со планирани средби со претседателот Михаил Силеиман и премиерот Наџиб Микати. Станува збор за прва официјална посета на Папата во земјата по 15 години. Бенедикт апелираше за помирување меѓу муслиманите и христијаните.
XS
SM
MD
LG