Достапни линкови

Обама упатил молба за прекин на насилствата


Американскиот претседател Барак Обама упатил приватна молба до турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган да помогне за прекин на насилствата по нападите врз американските дипломатски претставништва во Египет и Либија, изјави за Анадолија портпаролот на Белата куќа, Џеј Карни. Тој рече дека Обама имал телефонски разговор со лидери од регионот меѓу кои и со претседателите на Египет и Либија.
XS
SM
MD
LG