Достапни линкови

Најавени опозициски протести во Русија


Генади Гудков
Руската опозиција за денеска најави протести во Москва и други градови низ земјата. “Милионскиот Марш” се организира откако критичар на претседателот Владимир Путин беше избркан од Думата. Пратениците гласаа против нивниот колега Генади Гудков поради комерцијална активност. Гудков, кој е поранешен агент на КГБ, смета дека одлуката е мотивирана од неговите критики за неуспешните реформи.
XS
SM
MD
LG