Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе достигне до 24 степени.
XS
SM
MD
LG