Достапни линкови

ЕУ: Нема напредок за Украина додека е Тимошенко во затвор


Европската Унија ја предупреди Украина дека дека нема да напредува во евро-интеграциите се додека е екс премиерката Јулија Тимошенко во затвор. Украинскиот претседател Виктор Јанукович на денешната прес конференција изјави дека парламентарните избори во Украина во октомври ќе ги отстранат грижите на ЕУ во врска со демократскиот курс на Украина.
XS
SM
MD
LG