Достапни линкови

50 загинати во судар во Авганистан


Најмалку 50 луѓе загинале денеска во Авганистан во судар на автобус и камион во провинцијата Газни. При сударот, автобусот во кој имало 56 патници, се запалил. Причината за несреќата не е позната.
XS
SM
MD
LG