Достапни линкови

Папата Бенедикт 16-ти во посета на Либан


Папата Бенедикт 16-ти допатува денеска во три-дневна посета на Либан, кој е претежно муслимански. Ватикан соопшти дека посетата е дел од напорите на Папата за меѓу-верски дијалог. Се очекува, Папата да ја нагласи важноста од единство меѓу различните христијански цркви во регионот, како и неопходноста од мир меѓу христијаните и муслиманите.
XS
SM
MD
LG