Достапни линкови

4-ца руски туристи загинале во сообраќајка кај Солун


Рускиот конзулат во Солун потврди дека 4-ца руски туристи загинале, а 20 биле повредени во денешната сообраќајна несреќа на автобусот кој ги превезувал до аеродромот. Тие требало да летаат од Солун за Санкт Петерсбург. Според причните информации, автобусот излетал од патот и се превртел.
XS
SM
MD
LG