Достапни линкови

Во Охрид средба меѓу Иванов и Нишани


Претседателот Ѓорге Иванов денеска во вила „Билјана“ во Охрид ќе има средба со претседателот на Албанија Бујар Нишани, кој ќе престојува во еднодневна работна посета на Македонија.
Нишани пред три месеци беше избран за претседател на Албанија, а во јули и официјално ја презеде функцијата од Бамир Топи.
XS
SM
MD
LG