Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и дождливо


Времето денеска во Македонија ќе биде нестабилно облачно со пороен дожд, грмежи и засилен јужен ветер, локално и во форма на невреме.
Во западните и јужните делови врнежите ќе бидат пообилни, a локално се очекува да наврнат над 30 литри на метар квадратен.
Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 24 степени.
XS
SM
MD
LG