Достапни линкови

ЕУ размислува да ја затвори својата канцеларија во Либија


Високиот претставник на ЕУ за надворешна политка Кетри Ештон.
ЕУ ја разгледува можноста привремено да ја затворат својата канцеларија во Либија, по убиството на американскиот амабасадор во Бенгази. Канцеларијата на ЕУ исто така се наоѓа во Бенгази и има само двајца вработени. Тоа оделение го отвори минатата година високиот претставник на ЕУ за надворешна политка Кетри Ештон, како знак на подршка на Националниот преоден совет на Либија.
XS
SM
MD
LG