Достапни линкови

Оливера Наковска-Бикова доби награда од владата


Владата на вчерашната седница одлучила да и додели еднократна парична награда на Оливера Наковска-Бикова за освоениот златен медал на Параолимписките игри во Лондон. Таа ќе добие 30 илјади евра.
Оливера Наковска-Бикова освои златен медал и постави светски рекорд во стрелање со воздушен пиштол.
XS
SM
MD
LG