Достапни линкови

Американскиот амбасадор е меѓу загинатите во Бенгази


Бенгази - напад врз американскиот конзулат
Американскиот амбасадор Кристофер Стивенс, како што се јавува, е меѓу 4 загинати во ракетниот напад врз американскиот конзулат во Бенгази.
Американскиот конзулат во либијскиот град Бенгази беше нападнат и од вооружени лица.
До ова дошло за време не протестите против филм во кој наводно бил навредуван пророкот Мухамед. Слични демонстрации имало и пред амбасадата на САД во Каиро.
XS
SM
MD
LG