Достапни линкови

„Луѓе и религии“ на дефиле низ Сараево


Претставниците на главните светски религии ја завршија тридневната средба во Сараево со повик за мир во целиот свет.
Тридневата Меѓународна средба за мир насловена како „Луѓе и религии“ беше организирана од католичката заедница „Сент Еџидио“.
На средбата учествуваа претставници на православните христијани, католиците, муслиманите, евреите, припадниците на хиндуизмот и будизмот, кои синоќа заедно продефилираа низ сараевските улици
XS
SM
MD
LG