Достапни линкови

Самарас: Грција е решена да ги испочитува ангажманите


Грчката влада е решена да ги испочитува ангажманите и да го забрза заздравувањето на економијата, изјави грчкиот премиер Антонис Самарас во Франкфурт по средбата со претседателот на Европската централна банка Марио Драги. Самарас изразил подршка за иницијативите на централната банка за создавање на стабилност во Еврозоната со цел да се најде излез од должничката криза.
XS
SM
MD
LG