Достапни линкови

Талибанците лани собрале 400 милиони долари


Талибанските милитанти собрале 400 милиони американски долари минатата година во форма на донации и по пат на изнуда од претпријатија во Авганистан, се вели во извештај на Обединетите нации. Во документот е наведено дека 275 милиони долари биле наменети за лидерството на Талибанците додека остатокот од парите биле потрошени на локални ниво или биле проневерени.
XS
SM
MD
LG