Достапни линкови

Обама нема време за средба со Нетанјаху


Американските власти демантираат дека претседателот Барак Обама одбил да се сретне со израелскиот премиер Бењамин Нетанјаху во Њујорк овој месец, во услови на високи тензии околу Иран. Тимот на премиерот побарал средбата да се одржи за време на генералното собрание на Обединетите нации. Портпаролот на Белата куќа Томи Виетор изјави дека претседателот немал време за средбата. Израелскиот лидер ќе се сретне со амриканскиот државен секретар Хилари Клинтон.
XS
SM
MD
LG