Достапни линкови

Москва- по пожар загинале 14 работници


Илустрација.
Министерството за вонредни состојби на Русија соопшти дека 14 работници загинале во пожар во една зграда во Москва. Министерството соопшти дека сите жртви се мигранти од Виетнам. Се претпоставува дека зградата во која тие загинале била фабрика за облека. Печалбарите во Русија често работат илегално во бедни услови.
XS
SM
MD
LG