Достапни линкови

Во Македонија активни повеќе пожари


Архивска фотографија- Пожар во месноста Гроот во Велес.
Од Центарот за управување со кризи соопштуваат дека се уште е активен пожарот кај НП „Јасен“, но дека тоа е со намален интензитет.
Како што информираат од таму се уште е активен и пожарот над село Баниште, општина Дебар кој гори на самата граница со Република Албанија на висок планински масив.
Активни пожари има и во општина Мекедонски Брод, општина Делчево, во општина Велес, општина Чашка, општина Липково и во селото Манастир кај местото викано Еленик.
XS
SM
MD
LG