Достапни линкови

Јемен-седум телохранители загинале, министерот останал жив


Архивска фотографија.
Јеменскиот министер за одбрана денeска избегна бомбашки напад во центарот на Сана, но седум од неговите телохранители загинале, соопштуваат тамошните власти.
Нападот се случил на околу 200 метри од влезот во Советот на министри и во близина на зградата на државното јеменско радио. Нападот се случи на еден ден откако јеменските власти соопштија дека е убиен еден од водачите на Ал Каеда, Саид Али ел Шехри.
XS
SM
MD
LG