Достапни линкови

Одложени седниците на две собраниски комисии


Архива
Седницата на собраниската Комисија за труд и социјална политика, на која на дневен ред е Предлог-законот за посебните права на припадниците на безбедносните сили на Република Македонија, е одложена поради партиски обврски на пратеникот на ДУИ Талат Џафери, кој е на ред на листата говорници.
Претседателката на Комисијата Цветанка Иванова рече дека и денеска, како и вчера, ќе ја одложи седницата поради отсуство на пратеникот, но дека тоа повеќе нема да се повтори.

На барање на ДУИ одложена е и седницата на Советот на собранискиот канал, на кој требаше да се разгледува состојбата со емитување на ТВ-сигналот на Собранискиот канал.
XS
SM
MD
LG