Достапни линкови

Обама го наименува Бикрофт за амбасадор во Ирак


Американскиот претседател Барак Обама го номинира дипломатот Роберт Бикрофт за американски амбасадор во Ирак. Бикрофт и моментално е цивилен претставник во Багдад, а претходно беше амбасадор во Јордан од 2008-ма до 2011-та.
XS
SM
MD
LG