Достапни линкови

Преставникот на Арпаската лига и ОН ќе го посети Дамаск


Претставникот на Арпаската лига и ОН Лахдар Брахими
Претставникот на Арпаската лига и ОН Лахдар Брахими вчера ја започна мисијата за постигнување мир во Сирија. Брахими говорејќи во Каиро изјави дека ќе отпатува за Дамаск за неколку дена, но не е сигурен дали ќе се сретне со претседателот Башар ал Асад за време на неговата посета.
Брахими додаде дека мисијата е тешка, но негова обврска е да му помогне колку што може на сирискиот народ.
XS
SM
MD
LG