Достапни линкови

Во самоубиствен напад во Авганистан, 21 жртва


Најмалку 21 човек загинале, а 15 се повредни кога бомбаш самоубиец се разнел во градот Кондуз во Авганистан. Тамошните власти соопштија дека бомбашот се вмешал во група на полицајци и го активирал екплозивот. Авганистанските медиуми јавуваат дека 20 од загинатите биле полицајци и војници. Полицајците биле распоредени да обезбедува протест.
XS
SM
MD
LG