Достапни линкови

Сирија- во експлозијата во Алепо загинале 27 цивили


Алепо.
Сириската државна телевизија соопшти дека билансот на жртвите од експлозијата во Aлепо во неделата се искачи на 27 жртви. Гувенерот на Алепо изјави дека сите жртви биле цивили. Експлозијата се случи во близина на две болници, од кои едната се користи од сириските бунтовници од јули, од кога тие зазедоа делови од градот. Претходно сириската телизија јавуваше за 10 жртви и за 40 повредени.
XS
SM
MD
LG